Mutfağınızda Jelyap Jelatin’e Yer Vermeniz İçin 5 Sebep!

Jelatin, İçinde kıkırdak ve benzeri gibi insan sağlığına son derece faydalı hayvansal ürünler bulunur ve toplumda yanlış bilinenin aksine insan fizyolojisi açısından son derece faydalıdır. Faydalı demek kulağa hoş geliyor ancak yeterli değil. Yaprak ve Toz jelatin faydaları saymakla bitmez.

  • Yüksek oranda kolajen içeren, içeriğinde amino asitler barındıran jelatin elbette insan sağlığına son derece faydalı olduğu gibi cilde de son derece yararlıdır.
  • Jelatinin bir diğer faydası ise vücutta anti-aging etkisi göstermesi olmaktadır. Cildimizdeki kollajen, otuzlu yaşların başından itibaren azalma gösterir. Jelatinin çok tüketilmesi, vücuda kollajen girişi anlamına gelir ve bu da bilindiği üzere son derece faydalı etkiler verir.
  • Jelatinde pek çok amino asit bulunduğundan bahsetmiştik. Özellikle prolin amino asidi ile cildinizdeki kırışıklardan gözle görülür ölçüde kurtulabilirsiniz.
  • Eğer güçlü tırnaklara, dişlere sahip olmak istiyorsanız, saçlarınızın sağlıkla parıldamasını arzuluyorsanız, jelatin işlenmiş ürünleri sıklıkla tüketmelisiniz.
  • Jelatinin en büyük faydalarından biri ciltteki çatlakları engellemesi olmaktadır. Cildi sıkılaştırırır. Aynı zamanda kollajen üretimini destekler.